Rezidenční projekt Turčianska CZK - II

Pevný výnos
9.3 % p. a.
Splatnost
36 měsíců
Výplata úroku
půlročně
Hodnota všech tranší
10000000
CZK
Období crowdfundingu
20.11.2023
- 31.01.2024
Celkem zainvestováno
6127654
CZK
Ukončená príležitosť
Ukončená příležitost

Rezidenční projekt Turčianska CZK - II

Představuje redeveloperský projekt přestavby  2-podlažní polyfunkční vily
a bytů na vysoce kvalitní bydlení v klidné rezidenční čtvrti

  • centrum Bratislavy
  • oceňovaná klidná čtvrť rodinných vilek a domů
  • komfortní bydlení „vše v dosahu“, plavecký bazén, nákupní centrum Eurovea, nábřeží M.R. Štefánika s promenádou, Národní divadlo, autobusová stanice Nivy
  • 12 bytů a 3 apartmány 
  • každý byt má vlastní balkon a vnitřní parkovací místo

Investice do našich projektů jsou momentálně dostupné prostřednictvím exkluzivně vybraných spolupracovníků.

O projektu

Přestavba multifunkční vily na žádané zajímavé byty

Projekt bytového domu Turčianská 19 představuje redeveloperský projekt přestavby  2-podlažní polyfunkční vily, nyní využívané na pronájem kancelářských prostor a bytů na vysoce kvalitní bydlení v klidné rezidenční čtvrti. Vila se nachází v centru Bratislavy, městské části Ružinov. 

Projekt rekolaudace a přestavby plánuje 12 bytových jednotek a 3 apartmánů. Přestavba bude provedena v moderním stylu s cílem zaujmout zájemce ze střední a vyšší střední třídy. Součástí každé jednotky budou balkony a vlastní vnitřní parkovací místo pro automobil. 

Účelem crowdfundingového úvěru poskytnutého Klientovi je refinancování části vlastních zdrojů, které byly proinvestovány v rámci projektu. Refinancované prostředky Klient hodlá využít jako součást prostředků, kterými bude financována přestavba nemovitosti, včetně všech souvisejících nákladů a poplatků, jako jsou např. projekční práce a poplatky realitní kanceláři. Klient má povinnost využívat získané finanční prostředky pouze v souladu s účelem úvěru.

Podívejte se na nemovitost na Google maps zde.

Finanční parametry

Produkt
Participace na úvěru formou crowdfundingu (sdílení výnosů a ztrát na základě úvěrové smlouvy)
Úrokový výnos1
9.3% p.a.
Způsob splácení
Úroky – průběžně, jednou za 6 měsíců, vždy k 31.3. a 30.9.
Jistina – jednorázově k datu konečné splatnosti
Datum konečné splatnosti
15. 12. 2026 s možností opce Klienta2
Minimální výška participace
1 000 CZK
Forma participace
Jednorázová
Poplatky
Bez poplatků
Období crowdfundingu
20.11.2023 - 31.01.2024

Crowdfunding

Financovaný projekt
Rezidenční developerský projekt v Bratislavě (Slovensko)
Účel financování
Refinancování části proinestovaných vlastních zdrojů vlastníka projektu - Klienta. Vlastník využije refinancované zdroje k financování nákladů rekonstrukce a prodeji bytových jednotek, včetně všech souvisejících nákladů.
Maximální výška Úvěru
10 000 000 CZK
Minimum pro realizaci Úvěru
0 CZK
Čerpání úvěru po tranších
Ano, možné tranše ve výši 5 000 000 Kč
Hlavní podmínky čerpání
Splnění minimálního limitu pro realizaci Úvěru

Projekt

Přímý majitel nemovitosti
MEDIUM 13, s.r.o.
Typ nemovitosti
Multifunkční vila
Lokalita
Rezidenční oblast Bratislava Ružinov, ulice Turčianska.
Popis projektu
Redeveloping a rozšíření multifunkční vily na bytové bydlení (12 bytů a 3 apartmány)
Předpokládaný harmonogram
Stavební povolení vydané 2Q 2024, plánovaný začátek výstavby Q3/2024, dokončení Q3/2025
Další financování
Předpokládáme, že od zahájení redeveloping může být projekt financovaný také seniorním bankovním úvěrem.

Galerie

Často kladené dotazy

V případě, že jste se nedozvěděli potřebné info, kontaktujte nás prosím na info@oportio.cz

Oportio je platforma, která umožňuje běžným lidem stát se investory ve velkých projektech, které si vybrala investiční skupina InTeFi. Platforma spojuje množství malých investorů a jim dostupné investice do většího balíčku, který lze pak efektivně investovat.

Oportio v současnosti zprostředkovává primárně realitní projekty.

Platforma jako taková projekty nevybírá. Projekty jsou většinou vybrány a realizovány investiční skupinou InTeFi. Tato skupina do projektů sama investuje a to skoro vždy i ve spolupráci s etablovanými bankami v Česku nebo na Slovensku. Výběr projektů, do kterých skupina InTeFi investuje je důkladný i právě kvůli tomu, že veškeré analýzy a audity se poskytují na kontrolu spolufinancujícím bankám.

InTeFi (www.intefi.cz) je investiční skupina která vlastní a řídí české a slovenské společnosti s obratem více než 3 miliardy korun. Působí pod ní firmy z oblastí IT a vývoje softwaru, financí a real estate developmentu, na českém trhu spoluvlastní také knižní vydavatelství a maloobchod. InTeFi v ČR a SR zaměstnává celkem více než 1 200 lidí. Na Slovensku má projekty v hodnotě přesahující 40 milionů eur. V rámci skupiny zde působí finančně-zprostředkovatelská společnost Fingo, dále investičně-developerská společnost Golden Oak Capital a společnost Golden Oak Trust, která nabízí investování do zlata. Pod InTeFi patří také softwarová skupina BOOTIQ Group působící v ČR a SR. Součástí InTeFi je i největší hráč na českém knižním trhu Knižní Holding, který zastřešuje zejména Euromedia Group a síť knihkupectví Luxor.

Je to snadné. Domluvte si krátkou schůzku s naším odborníkem na investice a on vám odpoví na všechny vaše dotazy. Potom stačí podepsat Rámcovou smlouvu o participaci, otevřít si účet u našeho poskytovatele platebních služeb, převést si tam finanční prostředky, které chcete investovat a vybrat z nabídky projekt, který vám vyhovuje. A pak už jen netrpělivě čekat na výsledek crowdfundingu. Pokud vámi vybraný projekt splní podmínky crowdfundingu, tak se stáváte investorem.

Jakákoli fyzická osoba, které je alespoň 18 let a má daňový domicil v EU.

Vůbec žádné. Ani za investice, ani za vedení účtu u našeho poskytovatele platebních služeb.

Ne. Rámcová smlouva o participaci pouze vytváří právní rámec pro vzájemnou spolupráci. Ale sama o sobě nevytváří pro vás žádný závazek.

Participace je váš podíl na investici v případě, že se splní podmínky, které má stanovené vámi vybraný crowdfundingový projekt. V jednoduchosti je to jen právní název pro vaši investici.

Objednávka participace vzniká v okamžiku, kdy si vyberete projekt do kterého chcete investovat a vytvoříte něco jako závazný „příslib“ převést vámi vybranou částku z vašeho Účtu jako investici do tohoto projektu v okamžiku splnění podmínek crowdfundingového projektu. Čize Objednávka participace se změní na reálnou Participaci.

Princip crowdfundingu je založen na společném investování, kde však musí být pro každého investora zajištěna maximální míra jistoty, že i ostatní investoři naplní svou Objednávku participace a crowdfunding bude úspěšně završen Participací. Z tohoto důvodu musí být Objednávka participace závazná pro všechny investory.

Princip crowdfundingu je založen na společném investování, kde však musí být pro každého investora zajištěna maximální míra jistoty, že i ostatní investoři naplní svou objednávku participace (resp. po potvrzení podmíněnou participaci) a crowdfunding bude úspěšně završen participací. Z tohoto důvodu musí být objednávka participace závazná pro všechny investory.

Vaše Objednávka participace exspiruje a nebude realizována. To znamená, že nedojde k převodu vašich peněžních prostředků na účet crowdfundingového projektu a zůstanou na vašem Účtu.

Crowdfundingová platforma Oportio vykonává veškeré své aktivity s ohledem na platnou legislativu a regulaci České národní banky, která je součástí Evropského systému centrálních bank a Evropského systému dohledu nad finančními trhy. Z tohoto důvodu je nezbytné pro účely investování do crowdfungových projektem pro každého investora zřídit Účet u poskytovatele platebních služeb. Oportio využívá pro tyto účely poskytovatele platebních služeb CYRRUS FX. s..

Vedení Účtu u tohoto poskytovatele platebních služeb v souvislosti s investováním na platformě Oportio je pro investory zdarma.

Na platformě Oportio jsou nabízeny pouze projekty do kterých investuje i provozovatel platformy, investiční skupina InTeFi. Zároveň, většina crowdfundingových projektů má zajištěno financování od renomovaných bank a z tohoto důvodu prošly projekty důkladným prověřením a jejich schopnost uhrazovat své závazky je vysoká. Zároveň výnosová očekávání jsou nastavována realisticky a tedy realizovatelně.

Žádná investice není bezriziková a kdokoli bude něco takového tvrdit, tak minimálně zavádí. Při investování přes jakoukoli platformu nebo do jakéhokoliv investičního nástroje je třeba počítat s určitou mírou rizika.

Neexistuje investice bez rizika. Popis rizik je součástí smluvní dokumentace, případně je uveden ve speciálním dokumentu. Některá rizika jsou v popisu jednotlivých investičních příležitostí. Více info v dokumentu.

Kontaktujte nás

V případě jakýchkoli otázek nás neváhejte kontaktovat, rádi na vaše dotazy odpovíme.

Napište nám

Investujte s námi

Zavolejte nám na +420 771 299 688, nebo nám zanechte kontakt a naši investiční odborníci se vám ozvou a pomohou vám spoluinvestovat.

Děkujeme za projevenou důvěru.

Během pár dní se Vám ozveme.